Matura z matematyki – najlepsze podręczniki dla opornych

Matura z matematyki – najlepsze podręczniki dla opornych

Matematyka to królowa nauk – każdy spotkał się kiedyś z tym stwierdzeniem. Jedni ją kochają, a drudzy nienawidzą. Natomiast jedno jest pewne  – każdy przystępujący do matury musi zdać egzamin z matematyki. Nauka bywa trudna, ponieważ do opanowania jest spora ilość materiału i wiele zagadnień, które ciężko opanować. W okresie przygotowań maturalnych niezbędne będą dobre podręczniki. Poniżej znajdują proponowane pozycje, które pomogą przygotować się nawet najbardziej opornym osobom!

Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym

Pozycja pod tytułem Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym autorstwa Dariusza Kulmy to najlepszy wybór dla tych, którzy naukę zostawili na ostatni moment. W książce znajduje się kilka planów nauki – w zależności od czasu, jaki pozostał do egzaminu. Autor rozkłada naukę do matury na 30 dni, a w ekstremalnych przypadkach pomaga opanować materiał z całej szkoły średniej nawet w 10 dni przed egzaminem! Jak autor sam sugeruje, ten podręcznik jest najprostszą drogą do osiągnięcia sukcesu, gdy pozostało niewiele czasu.

Nada się również dla tych, którzy po prostu potrzebują dobrego wyjaśnienia podstawowych zagadnień i pewniaków maturalnych. Teoria wytłumaczona w prosty, skondensowany sposób i zadania wraz z wyjaśnieniami krok po kroku, znacząco ułatwiają przyswajanie wiedzy.

Zbiór zadań maturalnych. Matematyka. Poziom podstawowy.

Jeżeli opanujesz już pewnie podstawy to warto sięgnąć po zadania wprost z matury. Do tego pomocny będzie Zbiór zadań maturalnych. Matematyka. Poziom podstawowy. autorstwa Ryszarda Pagacza. Zbiór zawiera ponad 1300 zadań z różnych matur, posegregowanych działami, co znacząco ułatwia proces nauki danego zagadnienia i pozwala na szybkie ćwiczenie praktyki, bez tracenia czasu na szukane danych zadań pośród arkuszy maturalnych. Po przerobieniu całej książki szanse na zdobycie bardzo wysokiego wyniku niezwykle rosną!

Wiadomo, że najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy jest systematyczna nauka. Jednak w życiu bywa różnie i niekoniecznie wszystko idzie według planów. Jeżeli masz problem z przygotowaniem, a matura matematyka z księgarnią Tania Książka.pl się zbliża, to nie zwlekaj i sięgnij po wyżej opisane pozycje, a dobry wynik będzie gwarantowany!

Daniel