Matura z matematyki – 30_ dla każdego

Matura z matematyki – 30_ dla każdego

Jedną z obowiązkowych matur, którą będą zobowiązane zdać osoby chcące uzyskać możliwość kontynuowania nauki na studiach, jest egzamin dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym. W przeciwieństwie do języka polskiego czy też angielskiego często można usłyszeć wiele negatywnych opinii o nim wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Spowodowane jest to dość niską zdawalnością przytoczonej uprzednio matury. Blisko co roku przynajmniej jeden na pięciu maturzystów nie uzyskuje z niej zaliczenia. Jak więc odpowiednio przygotować się do matematycznego egzaminu, jakim jest matura? Matematyka to wymagający przedmiot, jednak istnieje kilka porad, jakich udzielić możemy maturzystom, by zadanie to ułatwić. Więcej o nich poniżej.

Rozwiązuj regularnie zadania

Systematyczna praca z matematycznymi repetytoriami potrafi zdziałać cuda. Uczeń przeznaczając nawet tylko jedną godzinę dziennie na efektywną naukę ze zbiorem zadań, może podnieć swój wynik o przynajmniej kilkanaście procent. Spowodowane jest to faktem, iż możemy znaleźć wiele podobieństw pomiędzy strukturą ubiegłorocznych i nadchodzących zadań maturalnych z matematyki. Jeśli więc z każdego rozdziału, jaki obowiązuje w podstawie programowej, uda się nam przerobić kilka lub kilkanaście zadań, znacząco zwiększymy swoje szanse na uzyskanie wyższego wyniku, a tym samym zdanie egzaminu.

Pomoc wydawnictw

Zadania obecne w podręcznikach używanych w szkołach podstawowych często znacząco odbiegają od tego, co czekać nas będzie na maturze. Warto więc zaopatrzyć się w wyspecjalizowane repetytoria, które tworzone były, bazując na maturach próbnych oraz tych właściwych. Książki takie co roku wydawane są przez znane wydawnictwa naukowe jak, chociażby: Nowa Era, Operon, WSiP czy też GREG. Warto szukać pozycji sygnowanych uprzednio wspomnianymi firmami. Dzięki temu zyskujemy gwarancję jakości zadań obecnych w zbiorze i tym samym możemy mieć pewność, że nasze pieniądze nie poszły na marne. Zacznij więc naukę do matury już teraz i nie pozwól, by matematyka zaprzepaściła twoje plany o studiach!

Daniel