Znajdź nas

Kontakt

Zalecana droga do Gaczan:

Do Augustowa dojeżdżamy dowolną trasą. Proponujemy jechać przez Wyszków, Ostrów Maz. i Łomżę, bo droga przez Różan jest gorsza.

Z Augustowa kierujemy się na Sejny, Ogrodniki. W Ogrodnikach jest przejście graniczne. Stamtąd prosto na Wilno.

UWAGA: wybieramy to przejście z uwagi na to, że tą drogą nie jeżdżą ciężarówki, więc korzyść ewidentna.

Jedzie się prosto do Wilna tak jak prowadzą kierunkowskazy. Już w obrębie Wilna kierunek Centras, ale do pewnego momentu. Tym pewnym momentem będzie stacja STATOIL (po prawej stronie) , gdzie droga (jest to obwodnica Wilna) rozchodzi się. Należy jechać w lewo , pod wiadukt.

Po przejechaniu rzeki Neris (czyli nasza Wilja) należy trzymać się środkowego pasa i zjechać w prawo na Utenę –droga A14, a następnie zaraz w lewo .
Od tej pory ciągle prosto – ok. 90km.

Po przejechaniu Uteny od znaku końca Uteny należy przejechać jeszcze ok. 9km i będzie w prawo droga na Vyżuonos i Użpaliai . Pierwsze miasteczko to Vyżuonos. Dalej kierujemy się na Użpaliai.

W Użpaliai na rynku należy kierować się w lewo ( drogowskaz - Svedesai 14km), a po przejechaniu rzeki świętej (Sventoi) trzeba skręcić w prawo na Jużintai ( drogowskaz - Jużintai 17).

Za Kaniukai wjeżdżamy na drogę żwirową. Bardzo ważne, aby uważać na tej drodze, bo między 11 a 12-tym kilometrem na górce znajduje się ostry skręt w lewo, bardzo niebezpieczny. Przy zbyt dużej szybkości można wypaść i poszybować do jeziorka. Nie radzę. Wjeżdżamy do Jużynt (litewska nazwa Jużintai) i po kilku kilometrach po prawej stronie nasz cudny dwór.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gdybyście bali się o podwozie samochodu, bo czasem na drodze żwirowej trzęsie i chcieli dołożyć do trasy dodatkowe 50km, to należy za Utena nie skręcać w prawo, tylko jechać prosto( drogowskaz Kupiskis) dalej aż do miejscowości Svedasai , zjechać z głównej drogi w prawo na Svedasai, Kamaiai , Rokiskis. W Rokiskis ta droga kończy się T- cross, em. Skręcamy w prawo i znów w prawo – drogowskaz Juzintai 20km.
W miejscowości Laibgaliai główna droga prowadzi łukiem w prawo i tak należy się przemieszczać w naszą stronę. Po 16 km od skrętu, czyli 4 km przed Jużintai stoi nasz domek , tym razem po lewej stronie.

Pamiętajcie o jednym, że w terenie zabudowanym nie wolno przekraczać 50km, a w ogóle nie radzę jechać za szybko, bo mandaty są wysokie. Czasami kierowcy ostrzegają.

Szczęśliwej drogi.Adres:Piotr___Kopia.JPG
Gaczany
Juzintai
Powiat Rokiskis


Piotr Rosen
Tel: +48 602 273 632+48 602 273 632
+48 000 000 000
Tel Litewski: +370 68 62 94 38+370 68 62 94 38 (Pani Laima)

Mail: aigumont@eurotelefon.eu

* - pole wymagane